جک پالت دستی در برابر جک پالت با نیروی محرکه

تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹ / تعداد بازدید : ۰


جک پالت دستی (Manual pallet jack)

جک پالت دستی فقط با نیروی انسانی کارمیکند. به این معنی که بالا بردن و حرکت دادن جک پالت هر دو توسط نیروی انسانی صورت می گیرد. برای بالا بردن شاخکها پدالی تعبیه شده است که با هر بار فشار روی آن شاخکها حدود 1.5 cm به بالا حرکت می کنند.

 

جک پالت با نیروی محرکه (Powered pallet jack)

جک پالتهای خودرو که جک پالت های برقی با قابلیت حرکت نیز معرفی میشوند، سیستم موتوری در این جک پالت ها امکان حرکت و بالابری پالتهای سنگین تر یا روی هم انباشته را میدهد. بعضی از آنها دارای سکوی مخصوص حمل اپراتور همراه با بار میباشند که به جک پالت های برقی نفربر معروفند. معمولا جک پالتهای برقی مجهز به دسته فرمان مخصوص برای حرکت روبه جلو، عقب، چرخش و یا حرکت در جهت مشخص می باشند. نوعی از این جک پالتهای برقی دارای کلیدی مخصوص به جای ترمزمیباشند. انواع دیگر از سیستم به اصطلاح اتصال دار استفاده میکنند به گونه ای که کاربر با چرخش شاسی تعبیه شده به جلو یا عقب، حرکت و سرعت خود را تنظیم میکند. این جک پالتها از کلید مخصوصی هم برای مواقع اظطراری بهره میگیرند.

 

 

محدودیت های در استفاده از جک پالت های برقی  (Operational limitations)

وقتی از جک پالت برقی استفاده می کنید با پالتهای برگشت پذیر نمی توانید کار کنید همچنین از پالتهای دورو و غیر قابل چرخش به دلیل بسته بودن چهار طرف نمی توان استفاده کرد، فقط میتوان شاخک ها را از دو طرف شکاف وارد پالت کرد زیرا امکان داخل بردن شاخکها از قسمت دیگر میسر نیست.  به طور کلی وقتی از جک پالت با نیروی محرکه استفاده می کنید قابلیت کار با انواع خاصی از پالتها را دارید.

 

مقالات
انواع جک پالت

انواع جک پالت

۱۴۰۱/۱۰/۰۳ تعداد بازدید : ۰
جک پالت و اصول استفاده از آن

جک پالت و اصول استفاده از آن

۱۴۰۱/۱۰/۰۲ تعداد بازدید : ۰
استاکر یا لیفتراک دستی چیست؟

استاکر یا لیفتراک دستی چیست؟

۱۴۰۱/۱۰/۰۳ تعداد بازدید : ۰
کاربردهای چکش هیدرولیکی

کاربردهای چکش هیدرولیکی

۱۴۰۱/۱۰/۰۳ تعداد بازدید : ۰
نظرات کاربران
دیدگاه